https://xpam.kiev.ua/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/246687zastavka_1n.jpg https://xpam.kiev.ua/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/538211zastavka_2n.jpg https://xpam.kiev.ua/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/559976zastavka_3n.jpg
О храме
Жизнь храма
Информация
Центр у Справах Сім'ї та Жінок
Наш баннер:
Храм свв. мчч. Адриана и Наталии

<a target="_blank" href="http://xpam.kiev.ua/"><img src="http://xpam.kiev.ua/images/stories/banner/ban2.png" alt="Храм свв. мчч. Адриана и Наталии" border="0" width="88" height="31" /></a>

Тетяна Протчева - майстер української вишивки

Tatiana_P_001Про майстра

Творчість пані Тетяни - вельми знана в Україні та за її межами. Лише протягом останнього часу колекція кращих її робіт (картини на біблійну тематику, що світяться у темряві) виставлялись в Експоцентрі України, Києво-Могилянській академії, бібліотеці ім. Вернадського, музеї П. Тичини, Британській Раді, Верховній Раді та інших залах України. В Америці (посольство України), Японії (ЕХРО 2005), Китаї (ЕХРО 2010), Шотландії, Ізраїлі та ін. країнах вишивальниця презентувала сучасне мистецтво української вишивки, яке є невід`ємною та однією з найяскравіших складових культури нашого народу.

Неповторна авторська розробка майстрині - українська краватка. Орнаменти, які використовувала художниця взяті з малюнків прадавньої Трипільської кераміки 5-4 ст. до н.е.. Глибоко продуманими проектами вона синтезує сучасність з національними традиціями. Своєю місією вважає популяризацію украінської вишивки. Майстер-класами на телебаченні художниця прищеплює любов до української культури та виховує патріотизм у молоді. Тетяна Протчева гідно репрезентує Україну у світовому обширі. Вишиті роботи майстра знаходяться в музеях світу і приватних колекціях української та закордонної еліти.

Тетяна народилась в Києві. Має вищу технічну освіту, яка допомагає їй у творчості. Вишивкою займається з дитинства. Своє вміння передала їй мати. Одружена, має сина. Сім`я підтримує її захоплення, що суттєво допомагає у творчості.

Її вишиті роботи зареєстровані у "Книзі рекордів України". У 2010 році у Києві, майстриня відкрила музей вишивки, де проводить майстер- класи.

Тетяна Протчева винайшла унікальний метод вишивки - "ґлоу-арт"

TP_001Образи Ісуса Христа, Тараса Шевченка, Леонардо да Вінчі оживають у темряві. Тетяна Протчева винайшла унікальний метод вишивки, що світиться. Своїм секретом майстриня поділилася з нашими кореспондентами.

Захоплення вишивкою Тетяні Протчевій передалося від матері. Згодом стало справою всього життя. Майстриня навіть створила власний "ґлоу-арт" - сяюче мистецтво. Вишиті портрети видатних діячів у темряві наче оживають. Цей унікальний метод потрапив до Книги рекордів України.

Тетяна Протчева, майстриня вишивки:

- Тут нічого містичного немає. Це ниточка. В 2005-му році, коли була виставка "Експо" в Японії, майстриня подарувала мені нитку. Так я відкрила для себе і для України цю ниточку. Її можна використовувати у вишивці . І на сьогодні я навіть прикрашаю одяг цією ниточкою.

З 2010 року в Києві працює Музей вишивки. Там можна побачити картини-ілюзії, вишивка на шкаралупі яйця, а також прапор України - навіть із заплющеними очима.

Тетяна Протчева, майстриня вишивки:

- Дивитесь на крапочку темну в середині картини. Потім обов'язково блимаєте очима, закрити очі. І ви побачите жовто-блакитний прапор України. Це застосовується тут особливості нашого зору і мозку - трансформувати оці кольори в кольори нашого прапору.

museum2Її картини прикрашають галереї Франції, Америки, Японії, Шотландії, Бразилії. Новий погляд на старовинне ремесло додає йому поштовху і зацікавлює молодь.

- Коли заходиш у музей вишивки, начебто потрапляєш у часовий простір. З цієї сторони на нас дивиться Стів Джобс - сучасне. З тієї сторони ми читаємо посил від Лесі Українки.

Тетяна Протчева із задоволенням ділиться секретами своєї майстерності.  Організовує уроки і в Україні, і за кордоном.

-Я теж вирішила пройти майстер-клас. Пані Тетяна, з чого треба починати?

- Перш за все я хочу запропонувати вимити руки - це своєрідний ритуал. Матеріали для роботи необхідно брати тільки якісні: тканину, ниточку. Ми вкладаємо сюди не тільки працю, а й душу.

Вишитий образ Христа, що з'являється у темряві, зміцнює віру

Одна зі столичних церков бере в оренду вишиту ікону Ісуса Христа, яка з'являється лише у темряві. Це робота київської майстрині Тетяни Протчевої, яка використовує спеціальні нитки технології "Сяюче мистецтво", що світяться вночі.

"Зараз до Церкви беруть в оренду мою роботу. Це ікона, вишита на білому фоні, де образ Ісуса Христа з'являється лише у темряві", – розповіла для Gazeta.ua майстриня.

Багато відвідувачів Церкви захоплюються вишитою роботою, адже, за словами парафіян, ікона допомагає по-справжньому повірити у Бога.

"Коли я підійшла до цього полотна, на якому був тільки маленький напис "I am Jesus", то здивувалася: що б це означало? Але коли вимкнули світло, я побачила лик Христа, – розповідає віруюча храму. – І через цю картину Господь відкрив мені одну істину. Ми часто думаємо: "Бога немає поруч, він десь далеко на небесах..." Але, виявляється, він незримо присутній скрізь, готовий послужити нам, підтримати, дати сил, допомогти, захистити. Ми повинні вірити, що він є".

Автор Юлія Руденко

Запрошуємо вас відвідати музей вишивки, який знаходиться за  адресою: вул. Курчатова, 23-А.

Контактний телефон: (044)518-97-76. 
Проект храмового комплексу

maket1
maket2