https://xpam.kiev.ua/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/246687zastavka_1n.jpg https://xpam.kiev.ua/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/538211zastavka_2n.jpg https://xpam.kiev.ua/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/559976zastavka_3n.jpg
Про храм
Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.
Центр у Справах Сім'ї та Жінок
Наш баннер:
Храм свв. мчч. Адриана и Наталии

<a target="_blank" href="http://xpam.kiev.ua/"><img src="http://xpam.kiev.ua/images/stories/banner/ban2.png" alt="Храм свв. мчч. Адриана и Наталии" border="0" width="88" height="31" /></a>

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви

 
UOC 4062Різдвяне послання Предстоятеля архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви
 
Христос рождається, славте!
 
Сердечно поздоровляю всіх Вас: боголюбиві архіпастирі і пастирі, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри, — з великим мироспасительним празником Різдва по плоті Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.
 
Сьогодні Свята Православна Церква молитовно згадує і прославляє велику благочестя Тайну — явлення Бога во плоті (1 Тим. 3, 16). Тайна пришестя у світ Месії Христа бере початок з Раю, від тієї трагічної події, коли наші прародичі Адам і Єва переступили заповідь Божественної любові. Не бажаючи розкаятись, Адам і Єва відступили від Бога, а через своє самовиправдання вони стали ще й богопротивниками. Щоб не порушувати свободу прародичів і не заставляти їх жити з Тим, проти Кого вони повстали, Господь вивів їх з Раю в скорботний і спустошений світ, де вони зрозуміли свою особисту душевну спустошеність. Вони зрозуміли, але було вже пізно: до реставрації своєї внутрішньої спустошеності їм треба було випити чашу скорбот до кінця. І вони з благодарністю і покаянням пили свою чашу. Адам усе життя підводив очі в сторону Раю, плакав і говорив слова: «Раю мій, Раю, мій найсолодший Раю!» Адам і його потомки плакали, скорбіли і терпеливо чекали того благословенного дня, коли, по Божому слову, Сім’я Жінки зітре голову змія (Бут. 3, 15), диявола, коли на землю прийде Ізбавитель і возставить, реставрує спустошеність людських душ. І цей час настав. У світ прийшов Син Божий.
 
Святе Євангеліє про Різдво Христове сповіщає так. Під час царювання римського імператора Августа, який володів на той час і Іудеєю, вийшло повеління зробити перепис по всій землі (Лк. 2, 1). Матір Божа, Яка носила у Своєму чреві Спасителя, восхотівшого взяти від Неї людську природу, разом з Її земним ангелом-хоронителем — Іосифом Обручником — прийшла із Назарета в Вифлеєм, щоб тут, у місті Давида, їм, як потомкам Давида, пройти перепис. І оскільки в цей час для перепису в Вифлеєм прийшли всі потомки Давида, то в готелях були зайняті всі місця. А Пресвятій Діві прийшов час родити. Тоді вони пішли за місто, в печеру, де в негоду ховалися пастухи, і там, в убогій печері, Матір Божа народила Спасителя світу, Божого Сина, Який восхотів стати Сином Людським. Пречиста Діва Марія сповила Богомладенця і положила Його в яслах, до яких були прив’язані, по пророцтву Ісайї, віл і осел (Іс. 1, 3): осел, що ніс Пресвяту Діву із Назарета в Вифлеєм, і віл, якого праведний Іосиф Обручник взяв для того, щоб його продати, коли будуть потрібні кошти для життя.
 
В той час на полі, недалеко від благословенної печери, пастушки стерегли стада. Їм з’явився Ангел Божий, і слава Господня осяяла їх. Пастушків охопив страх, але Ангел Божий заспокоїв їх і сказав: «Не бійтеся, я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям, тому що нині народився… в місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь; і ось вам знак: ви знайдете Младенця в пеленах, лежачого в яслах» (Лк. 2, 9–12). І раптом з Ангелом з’явилося багаточисельне воїнство Небесне, яке славило Бога і співало дивну пісню: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління» (Лк. 2, 14). Коли святі Ангели відійшли на Небо, пастушки сказали один одному: «Підемо в Вифлеєм і побачимо, що там сталося, про що нам сповістив Господь» (Лк. 2, 15). Пастушки перші із земнородних прийшли в Вифлеємську печеру, знайшли там Богомладенця, сповитого і лежачого в яслах, і розповіли Пресвятій Діві Марії та Іосифу Обручнику про те, що сповістив їм Ангел про Святого Младенця (Лк. 2, 15–17).
 
Після цього до Богомладенця Христа прийшли з поклоном три східні царі: один із Персії, один із Аравії і один із Ефіопії. Вони побачили чудесну зірку на Небі і зрозуміли, що у світ прийшов Ізбавитель, Якого очікували всі земні племена. Царі-волхви прийшли на поклоніння Богомладенцю Христу в самий день Різдва. Вони принесли з собою дари: золото, ладан і смирну. Золото як Царю, ладан як Первосвященнику, а смирну як символ того, що Первосвященник Христос Сам Себе принесе в жертву за спасіння людства. Віддавши дари і поклоніння Богомладенцю Христу, волхви повернулись у свою землю, а Ірод лукавий почав шукати Богомладенця, щоб убити Його. Нещасний Ірод не знав, що Христос, Який народився в Вифлеємі, народився не для того, щоб бути царем Іудейським. Христос є Цар усієї землі і Неба, і Він не прагне влади над людьми, як цього прагнуть земні царі. Він хоче обняти всіх людей і зігріти їх Своєю Божественною любов’ю. Христос Спаситель прийшов на землю не для того, щоб зробити нас рабами, а для того, щоб звільнити нас від рабства. Христос Спаситель взяв на Себе наші гріхи, які порабощали нас, знищив їх на Хресті та зробив нас вільними в повному і дійсному змісті цього слова. Христос Спаситель не тільки звільнив нас від рабства гріха, Він також навчив нас, як ми повинні жити, щоб зберігати свою духовну свободу: що ми повинні робити, а що ми не повинні робити. Все це вчення Спасителя записано у святій Книзі, яка називається Євангеліє.
 
Кожного разу, коли ми святкуємо Різдво Христове, ми з любов’ю згадуємо історію цієї славної події. Історія Христового Різдва на зовнішній погляд — проста і скромна, але в простоті і скромності Господь відкриває нам Свою мудрість, велич і силу. Богомладенець Христос ще лежить у яслах, а вже хвилюються земні царі. Східні царі, движимі любов’ю до Істини, приходять з дарами і поклоняються Богомладенцю. Лукавий цар Ірод охоплений страхом, але замість того щоб прийти і розумно поклонитись Богомладенцю і через це укріпити себе і своє царство, впадає в божевілля і шукає вбити Його. Римський імператор Август, перед яким тремтів увесь світ, також послужив таїнству Боговоплощення: він зробив перепис населення, не підозрюючи, що головним у цьому було не те, щоб перерахувати своїх підлеглих, а те, щоб привести Божу Матір у Вифлеєм, щоб виповнилося пророцтво, яке провіщало, що Христос Месія народиться в Вифлеємі. Явлення Ангелів у Різдвяну ніч, їхні слова і піснеспіви свідчать про велич Таїнства Христового Різдва, яке схвилювало не тільки землю, але й Небо.
 
У ці святі дні, молитовно згадуючи і прославляючи Тайну Різдва нашого Спасителя і Бога, ми приєднуємось до всесвітнього торжества і разом з усіма православними християнами поклоняємось нашому Спасителю і смиренно дякуємо Йому за любов до нас, грішних людей. Ми смиренно молимось, щоб Син Божий, Який «заради нас, людей, і заради нашого спасіння зійшов з Неба і воплотився від Духа Святого і Марії Діви» (Символ віри), зійшов до наших немочей, простив нам наші гріхи, наше затьмарення, через яке ми сьогодні схвалюємо і приймаємо протиприродні закони, якими ми нищимо самі себе. Ми молимось, щоб Господь просвітив нашу духовну сліпоту, щоб ми бачили і любили не свою правду, а правду Божу, яка є досконалою, вічною і єдиною корисною для нас. Ми молимось, щоб Господь укріпив нас і дав нам сили достойно перенести ті випробування і хвороби, які сьогодні потрясають увесь світ і причиною яких, на жаль, є наші вселюдські гріхи. В цей світлий день, коли ми згадуємо пришестя у світ Бога, по слову свт. Григорія Богослова, возвеселімось із трепетом і радістю: з трепетом — по причині наших гріхів, а з радістю — по причині надії (Свт. Григорій Богослов. Том I. Слово 38. Стор. 522. СПб, 1912 р.), надії на Божу милість, силу і чоловіколюбіє. Ще раз сердечно вітаю всіх Вас, дорогі брати і сестри, з празником Різдва Христового. Бажаю всім здоров’я, спасіння і Божого благословіння. Нехай мир і Боже благовоління, оспівані Ангелами в Різдвяну ніч, наповнюють наші серця, наші сім’ї, нашу Українську державу і увесь світ. Амінь.
 
З Різдвом Христовим!
 
Смиренний
 † Онуфрій
 Митрополит Київський і всієї України
 
Різдво Христове,
 2020/2021 рр., м. Київ
 
 
 
 
Проект храмового комплексу

maket1
maket2