Відбувся перший Свято-Володимирський марафон

Маршрут марафону був організований таким чином, аби його учасники пробігли довкола місця масового хрещення киян. Бігуни двічі перетнули Дніпро (через Південний і Московський міст), загальна дистанція пробігу склала 38 км (трохи менше ніж класичні 42 «марафонських» км). У забігу взяли участь 25 чоловік. Серед них – як досвідчені бігуни, так і початківці.
Перед початком забігу біля пам’ятника Хрещенню Русі був відправлений молебень, в якому взяли участь протоієрей Всеволод Рибчинський – настоятель київського храму святої рівноапостольної княгині Ольги, протоієрей Роман Матюшенко – голова Відділу духовно-фізичного виховання молоді Київської єпархії та також «ідейний батько» Свято-Володимирського марафону протоієрей Петро Семащук – настоятель храму прп. Феодора Освяченого.
Одним з організаторів заходу виступив Паломницький Центр Української Православної Церкви, співробітники якого, майже у повному складі взяли участь у забігу. «Я не професійний бігун – зізналася Маргарита Пащенко – одна зі співробітниць Паломницького Центру УПЦ, але візьму участь у марафоні, тому що для мене це не спорт, а паломництво. Це проща навколо величезної купелі, у якій колись прийняли хрещення наші пращури».
Захід був забезпечений відповідними заходами безпеки: бігунів супроводжував автобус, автомобілі патрульної служби та карета невідкладної медичної допомоги. Крім того, у храмах, через які проходив маршрут, парафіяни зустрічали бігунів напоями та їжею. У деяких випадках бігунів зустрічали навіть урочистими дзвонами.
Не кожен з учасників пробіг дистанцію цілком – дехто подолав лише кілька кілометрів, але фінішували всі разом там, де вранці розпочався забіг – біля пам’ятника Хрещенню Русі.
Після фінішу кожен з учасників марафону отримав пам’ятну медаль і грамоту. Винагородили і співробітників патрульної служби, які турбувались про безпеку бігунів – вони отримали у подарунок по примірнику Закону Божого та пам’ятні медалі.
Протоієрей Петро Семащук – досвідчений бігун і учасник різноманітних змагань. Це не перший випадок, коли він спортивні заходи використовує у місіонерських цілях. При київському храмі в ім’я прп. Феодора Освяченого діє Місіонерсько-просвітницький центр «Київський Єрусалим».
Сам отець Петро, а відтепер і всі учасники марафону впевнені, що цей захід обов’язково стане щорічною традицією. Приєднатись до неї запрошують усіх бажаючих.