https://xpam.kiev.ua/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/246687zastavka_1n.jpg https://xpam.kiev.ua/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/538211zastavka_2n.jpg https://xpam.kiev.ua/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/559976zastavka_3n.jpg
О храме
Жизнь храма
Информация

З святом 1025-річчя Хрещення Русі!

Дорогі брати і сестри!

Цього року наша Православна Церква відзначає 1025-річчя Хрещення Русі. Ця велика та знаменна подія визначила новий шлях розвитку нашого прадавнього суспільства. 

Отже, кожний з нас знає, яку позитивну роль відіграє у житті людини моральна поведінка. Князь Володимир Великий († 1015 р.) не міг не бачити цього позитиву, який несе Православна Церква. Існує багато коментарів, чому саме Православ’я вибрав князь, але, безумовно, ми, віруючий люд, вбачаємо у цьому Промисел Божий, який завжди веде кожного окремо і народи в цілому до святості, до правди. 

 

І я вірю, що коли суспільство намагається втілювати Закон Божий у повсякденні, то, безумовно, покращується і земне буття народу. Щоб доказати свою думку, приведу невеличкий приклад, як від Церковних Таїнств, а саме Причастя та Сповіді, покращується стан, як душі християнина, так і тих, з ким він спілкується. Кожен відчуває необхідність втілювати заповіді Божі у своє життя. Так, прийшовши на Сповідь, розкаявшись у своїх провинах і отримавши від священика Іменем Божим відпущення гріхів згідно слів Спасителя: «Кому гріхи простите, простяться їм, а кому затримаєте, то затримаються!» (Ін. 20:23), та потім прийнявши Святі Тайни, християнин живе зовсім по-іншому. Вже в житті його немає сварки, зла, лукавих думок та іншого гріха, і, звісно ж, кожній людині завжди приємно з таким спілкуватись, тобто християнин, таким чином, навкруги себе розповсюджує Царство Боже, ту благодать, яку він отримав на Сповіді та Причасті. Тобто бачимо, що з такою людиною гарно жити разом, спілкуватися та мати спільні, навіть ділові, відносини. Таким чином, «благочестя на все корисно», як каже святий апостол Павло (1 Тим. 4:8), тому що людина і спасається, живучи зі святістю, і за християнської совісті нікого не кривдить, а всі справи земні веде як перед Лицем Господа Бога. 

Коли князь Володимир хрестив Русь, багато користі отримали від цього наші пращури. Окрім підвищення рівня моральності, почалося довгоочікуване єднання народів, до сих пір інколи ворогувавших, писемність та науки почали бути нормою життя для людей. Звісно, гарним прикладом був сам святий князь Володимир, якого народ за благочестя називав, краще скажу старослов’янською: «Красним Солнишком», що свідчило про людину, яка дійсно втілювала Закони Божі у повсякденні. 

Блаженніший Володимир Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви у вітальному слові* учасникам  Міжнародної конференції «Хрещення Русі у  долях Білорусії, Росії і України: вибір цивілізаційного шляху», що відбулася 6-7 червня 2013 р., зауважив: «Хрещення Русі ввело Київську Русь у систему європейських християнських держав. Русь остаточно усвідомила себе частиною цивілізованого світу свого часу. Зі слів  святителя Іларіона Митрополита Київського († 1067), Русь стала «ведома и слышима… всеми концы земли». 

Святкування на честь святого князя Володимира було встановлено святим Олександром  Невським, після того, як 15 травня 1240 року, заступництвом св. Володимира, була отримана славнозвісна Невська перемога над шведами. Але церковне вшановування святого князя почалося значно раніше. Вже Митрополит Іларіон у творі «Про закон і благодать» каже про Володимира, як про «подібного» до святого Костянтина Великого, а також порівнює його апостольський благовіст на Русі з благовістом святих апостолів. Князь Володимир був похований у Десятинній церкві. Його мощі через декілька століть у 1635 році були знайдені під час розкопок. Спочатку святиня  зберігалась у церкві Спаса на Берестові, а через рік їх перенесли в Успенський собор Києво-Печерської Лаври. Частку мощей святого Митрополит Петро (Могила) передав у Свято-Успенський собор Московського Кремля. Зараз частка мощей  зберігається у Києво-Печерській Лаврі.

На превеликий жаль, історія людства не обходиться без проявів зла, диявол постійно піклується про загибель людей. Святі отці кажуть, що диявол піклується про нашу загибель більше, ніж ми – про своє спасіння. Так і проповідь християнства не всіма сприймалася у стародавній Русі. Але Господь сказав, що «побудую Церкву Свою, і сили пекла не здолають Її»  (Мф. 16:18). Так і на Русі, започаткована святою рівноапостольною княгинею Ольгою та святим князем Володимиром, свята віра дала багатий врожай. Вже 1025 років звершує свою спасительну місію Свята Православна Церква, закликаючи Боже благословення на всіх людей, але даючи особливу благодать тільки тим, хто дійсно втілює в своє життя заповіді Божі. Кожен, хто приймає Святі Таїнства Причастя та Сповіді, відчуває велику силу, благодать, яку Господь дарує нам заради нашого спасіння.

Тож всіх вітаю з нашим великим слов`янським святом – 1025-річчям Хрещення Русі! І закликаю не бути осторонь тих надбань, які наші пращури від святого князя Володимира прийняли у своє життя. Усім бажаю небесних і земних благ, та духовного і тілесного здоров’я.

*http://mitropolia.kiev.ua/privetstvie-blazhennejshego-mitropolita-vladimira

 
Проект храмового комплексу

maket1
maket2